O Nas

Folwark Wirówek od 1924r.

„Dwór Wirówek” leży na skraju Uckermark i Parku Narodowego Dolnej Odry nad rzeką Tywa, jest oddalony o ok. 30 km od Szczecina i o ok. 150 km od centrum Berlina. Do Gryfina / Greifenhagen leżącego przy granicy polsko- niemieckiej jest tylko ok. 7 km (most na Odrze prowadzi do Narodowego Parku Dolnej Odry), Schwedt nad Odrą oddalone jest o ok. 40 km.

Historia
Historia Wirówka

Wirówek – osada wiejska położona w gminie Gryfino w dolinie rzeki Tywy. Na obszarze naszej gminy znajduje się wiele cennych zabytków sakralnych i obiektów przyrodniczych podnoszących jej atrakcyjność turystyczną.
Interesujące zbiorowiska roślinne dają możliwość poznania rzadkich i zagrożonych wyginięciem roślin.
Park dworski, w którym znajdują się nasze obiekty agroturystyczne pochodzi z początku XX wieku a jego obszar obejmuje 4,8 ha. Przy dworze, wokół polany widokowej rosną klony, jesiony, dęby oraz liczne wierzby, buki, brzozy i świerki.
Historia Wirówka sięga daty 21.10.1548 roku, kiedy to książę Herzog Philip I aktem własności przekazał Kasparowi Luckfiel Wirówek wraz z przyległymi do wioski gruntami. Do marca 1945 roku majątek należał do rodziny Beyersdorff. 

Renowacja
Przywróciliśmy Folwarkowi jego dawny blask

W 1994 roku jako nowi właściciele zgodnie z zaleceniami konserwatora odrestaurowaliśmy  dwór oraz park. Wykorzystując atrakcyjne położenie postanowiliśmy poszerzyć prowadzoną działalność rolniczą o agroturystykę. Walory tego miejsca dają gościom możliwość dobrego wypoczynku w niecodziennej atmosferze.

Wszędzie blisko
Znajdź nas na mapie

Folwark Wirówek leży na skraju Uckermark i Parku Narodowego Dolnej Odry nad rzeką Tywa, oddalony ok. 30 km od Szczecina i ok. 150 km od centrum Berlina.